United Islands České spořitelny
Termín: 21. – 23. 6. 2012
Místo: Praha

Málokterá kulturní akce rozzáří Prahu tak jako festival United Islands. Na čtyřech vltavských ostrovech vystoupí 100 kapel z 15 zemí, připraveny jsou také nehudební scény a klubová vystoupení.

Hlavními taháky jsou kromě úžasné atmosféry holandská stálice evropské taneční scény Kraak and Smaak, objev anglické klubové scény Haight Ashbury, kultovní newyorský kytarista Popa Chubby nebo jedna z nejrychlejších cimbálovek na světě Cimbaliband.

www.unitedislands.czColours of Ostrava
Termín: 12. – 15. 7. 2012
Místo: Ostrava


Dnes již legendární mezinárodní hudební festival world music se letos přesune z prostředí Černé louky a Slezskoostravského hradu do postindustriálního prostoru Dolní oblasti Vítkovice. Tento evropsky památkově chráněný areál bývalého dolu, železáren a huti se mění na vzdělávací, kulturní a společenské centrum, které nemá v Česku obdoby.

Hlavními hvězdami jedenáctého ročníku budou světoznámá Islanďanka Björk, kanadská zpěvačka a skladatelka Alanis Morissette, fenomenální americký zpěvák Bobby McFerrin, „nová Edith Piaf“, francouzská zpěvačka ZAZ a americká zpěvačka, tanečnice a performerka Janelle Monáe. Spolu s nimi se představí desítky dalších hostů, od pozoruhodných kapel z celého světa až po českou hudební špičku reprezentovanou například Michalem Prokopem, Danem Bártou, Lenkou Dusilovou nebo kapelami Charlie Straight, Laura a její tygři, Mňága a Žďorp, Buty nebo Krásné nové stroje. Generální partner: Česká spořitelna.

www.colours.cz
Štěrkovna Open Music
Termín: 3. – 4. 8. 2012
Místo: Hlučín


Festival Štěrkovna Open Music je ve srovnání s ostatními nejmenší, na Hlučínsku ho však již roky považují za největší hudební událost v regionu.

Letos potěší diváky například kapely Mandrage, Wohnout, Yo Yo Band, Traband, Rybičky 48, Citron nebo znovuobnovená Jasná páka s Davidem Kollerem.

www.sterkovnamusic.com
Živá ulice
Termín: 9. – 12. 8. 2012
Místo: Plzeň


Multižánrový festival, jehož cílem je oživit léto obyvatelům i návštěvníkům Plzně divadlem, hudbou a happeningy. Nástupce osmnácti ročníků festivalu Na ulici přináší do západočeské metropole coby největší akce Plzeňského kraje hudbu, divadlo, vzdělávací projekty i program pro rodiny s dětmi či obří pískoviště pro ty nejmenší. Slibně zní nápady pořadatelů na uspořádání festivalu polévky (prvního v Česku) a vytvoření plzeňského Hyde Parku, tedy zóny určené na setkávání lidí a výměnu názorů.

www.zivaulice.eu

ÚVOD
PODROBNÝ PROGRAM
JAK TO ZAČALO
KDO JSME, PROČ TO DĚLÁME
KONTAKTY
   
ROČNÍK 2008
ROČNÍK 2009
ROČNÍK 2010
ROČNÍK 2011